AA narys: vaistai ir kiti narkotikai

Alcoholics Anonymous World Services Inc. (AAWS.Inc)

2013 m. Versta iš "The AA Member - Medications & Other Drugs" (AAWS.Inc © leidus)
--
Puslapių skaičius: 12

 Įvadas

Nagrinėjama tema liečia svarbius medicinos srities klausimus, todėl paprašėme kelių gydytojų  AA narių ir dviejų gydytojų AA draugų pagalbos rengiant šią brošiūrą.

Kai kurie AA nariai dėl sunkių medicininių problemų turi vartoti gydytojo išrašytus vaistus. Tačiau mes pripažįstame, kad neteisingas receptinių bei kitokių vaistų vartojimas kelia grėsmę siekiui išlikti blaiviems. Galima sumažinti pavojų atkristi, atsižvelgus į šiuos pasiūlymus:

• Nė vienam AA nariui nepatartina įsijausti į gydytojo „vaidmenį“. Dėl vaistų vartojimo ir gydymo reikia tartis su kvalifikuotu gydytoju.
• Aktyvi veikla laikantis AA sveikimo programos – geriausia apsauga nuo atkryčio.
• Būkite visiškai sąžiningas su gydytoju ir savimi dėl vaistų vartojimo. Pasakykite, jei nesuvartojate dozės ar geriate daugiau vaistų nei išrašyta.
• Paaiškinkite gydytojui, kad nebevartojate alkoholio ir pradėjote taikyti naują gyvenimo būdą, siekdami pasveikti.
• Iš karto pasakykite gydytojui, vos tik kyla noras vartoti daugiau vaistų arba jei jaučiate jus varginantį pašalinį poveikį.
• Prieš pradėdami vartoti vaistus ar keisdami dozes įsiklausykite į perspėjimus dėl galimų jūsų elgesio pokyčių.
• Jei jaučiate, kad gydytojas nesupranta jūsų problemų, užsirašykite pas tokį gydytoją, kuris turi alkoholizmo gydymo patirties.
• Įteikite gydytojui šią brošiūrą.
Iš pat pradžių Anoniminiai alkoholikai suprato, kad dauguma alkoholikų linkę į priklausomybę ir nuo kitų narkotikų, ne tik alkoholio.
Buvo tragiškų atvejų, kai ką tik blaivybę pasiekę alkoholikai tapdavo priklausomi nuo kitokių narkotikų. AA nariai nuolat pasakodavo gąsdinančias, grėsmę blaivybei keliančias istorijas, susijusias su piktnaudžiavimų vaistais ar kitais narkotikais.

plačiau

Kaina:  0,50 €
Šią brošiūrą ir kitą Anoniminių alkoholikų literatūrą galite įsigyti:

AA Tarnybos biure.
Taip pat galite teirautis artimiausioje AA grupėje arba susisiekti su Jūsų regiono AA tarnyba

Anoniminių alkoholikų literatūrą jau galima įsigyti ir internetinėje parduotuvėje knygos.lt, kai kurių knygynų internetinėse parduotuvėse*
knygų ir brošiūrų kainas internetinėse parduotuvėse nustato pardavėjai

www.webmeistrai.lt