Kaip suprasti anonimiškumą

Alcoholics Anonymous World Services Inc. (AAWS.Inc)

2002 versta iš "Understanding Anonimity" publikuojama gavus specialų žurnalo "A.A. Grapevine" leidimą
--
Puslapių skaičius: 12
Anonimiškumas yra visų mūsų tradicijų dvasinis pamatas, nuolat primenantis, kad šios nuostatos svarbiau už asmenybes.

Koks yra Anoniminių Alkoholikų anonimiškumo tikslas? Kodėl jis dažnai minimas – kaip didžiausias, visuotinis Draugijos saugumas, užtikrinantis jos tolesnį gyvavimą ir augimą?
Jei pažvelgsime į AA draugijos istoriją, nuo jos atsiradimo 1935 metais iki dabar, taps aišku, kad anonimiškumas turi dvi skirtingas, tačiau vienodai svarbias funkcijas:

  • Asmeniniu lygiu anonimiškumas suteikia saugumą visiems nariams, kad jie nebūtų atpažinti kaip alkoholikai, šis saugumas ypač svarbus naujiems nariams.
  • Spaudos, radijo, televizijos ir kino lygmeniu anonimiškumas pabrėžia, kad visi Draugijos nariai yra lygūs, jis yra stabdys tiems, kurie galbūt kitkam naudoja savo priklausimą AA: pasiekti pripažinimo, įtakos ar dėl asmeninės naudos.

Konkrečių asmenų anonimiškumas

Nuo pirmųjų gyvavimo dienų AA pažadėjo asmens anonimiškumą visiems, kurie dalyvauja jų susirinkimuose. Kadangi Draugijos įkūrėjai ir pirmieji nariai patys buvo sveikstantys alkoholikai, jie žinojo iš savo patirties, kad dauguma alkoholikų jaučia gėda dėl savo gėrimo, ir kaip baugu jiems atsiskleisti viešumoje. Socialinė alkoholizmo gėda buvo didžiulė, ir pirmieji AA nariai suprato, kad tvirta slaptumo garantija yra būtinybė, jei jie nori patraukti ir padėti kitiems alkoholikams tapti blaiviems.
Laikui einant pasitvirtino, kad anonimiškumas yra didžiausia dovana, kurią AA siūlo kenčiančiam alkoholikui. Be to daugelis niekada nebūtų atėję į savo pirmąjį susirinkimą. Nors gėda šiek tiek sumažėjo, daugumai naujokų pripažinti savo alkoholizmą yra labai skausminga, tai įmanoma padaryti tik saugioje aplinkoje. Anonimiškumas yra esminis dalykas kuriant pasitikėjimo ir atvirumo atmosferą…
skaityti toliau

Kaina:  0,50 €
Šią brošiūrą ir kitą Anoniminių alkoholikų literatūrą galite įsigyti:

AA Tarnybos biure.
Taip pat galite teirautis artimiausioje AA grupėje arba susisiekti su Jūsų regiono AA tarnyba

Anoniminių alkoholikų literatūrą jau galima įsigyti ir internetinėje parduotuvėje knygos.lt, kai kurių knygynų internetinėse parduotuvėse*
knygų ir brošiūrų kainas internetinėse parduotuvėse nustato pardavėjai

www.webmeistrai.lt