1.30 

„Penktas kampas“ – 4 kartus per metus išleidžiamas AA draugijos Lietuvoje dalijimosi sveikimo patirtimi biuletenis. Leidinyje publikuojami tekstai AA nariams aktualiomis temomis, dalinamasi sveikimo patirtimi ir istorijomis. Žurnalo siekiamybė – kad kiekvieną numerį skaitytojas galėtų atrasti kaip AA susirinkimą raštu.

Nr.: 71|2021 Vasara

Leidėjas: VšĮ „LAAT Patikėtinių taryba“

Periodiškumas: 4/metus

„Penkto kampo“ archyvas

Anoniminių alkoholikų literatūros taip pat galite įsigyti AA Tarnybos biure, artimiausioje AA grupėje,  intergrupėje bei didžiuosiuose knygynuose.

Kategorija:

Aprašymas

REDAKTORIAUS ŽODIS

Kaip ten su tais paniurėliais?

Ruošdami šį „Penkto kampo“ numerį, svarstėme, kokią temą pasiūlyti, kai daugelis tokie išvarginti ribojimų, draudimo, visuotinio erzelio ar tiesiog perkaitę nuo karantininės atmosferos. Pagalvojome, kad būtų gerai ką nors kiek lengvesnio, šviesesnio pasiūlyti. Todėl prisiminėm AA literatūroje ne sykį pabrėžtą mintį, jog kartu su blaivybe mums dažnai suteikiama ne tik viltis gyventi, bet gyventi ir pakankamai džiugiai. Ir pernelyg užsibūti itin rimtuose apmąstymų labirintuose, užsikrauti viso pasaulio naštas nėra prasmės, ir dažnai mūsų pačių būsena priklauso nuo mūsų pasirinkimų bei norų.
„Džiaugtis gyvenimu“ – taip įvardijome numerio temą ir, pasitelkę šių metų nuotoliniuose Šventosios stovyklos susirinkimuose išsakytą ir įrašyta patirtį, siūlome skaitytojams Ingos (Vilnius), Lino (Čikaga) ir Nerijaus (Šiauliai) pasidalijimus apie surastą išeitį, pokyčius gyvenime, kurie neprikišamai, bet tikrai liudija atrastą laisvę ir džiaugsmą.
Rubrikoje „12×12“ publikuojamas Romo B. pasidalijimas Devintojo žingsnio tema („Vėl žiūrėti žmonėms į akis“) ir Irmos P. mintys apie Devintąją tradiciją („ Laisvė ir įvairovė“).
Skiltyje „Specialisto žvilgsnis“ šįsyk svečiuojasi ir apie AA įžvalgomis dalijasi ses. Faustina Elena Andrulytė, priklausanti Šventosios Šeimos seserų vienuolijai („Manau, kad AA programa yra dovana“).
„Penkto kampo dirbtuvių“ rubriką užpildo dar vienas pasakojimas iš nuotolinio šios vasaros
Šventosios stovyklos susirinkimo – apie savąjį AA kelią pasakoja Dainora iš Klaipėdos („Suvokiau, kad mes visi tokie patys“).
Anekdotų kertelė ir Mindaugo P. piešta teminė iliustracija taip pat užima įprastinį puslapį.
Spausdinamas ir AA grupių Lietuvoje sąrašas (primename, kad dėl dažnai kintančios situacijos AA grupių susirinkimų formatą ir laikus geriausia tikslintis oficialioje draugijos svetainėje – www.aalietuvoje.org ).
Ir, žinoma, nepamirškime džiaugtis. Gyvenimu taip pat.

Antanas

P. S. Jūsų istorijų, laiškų bei atsiliepimų laukiame įprastiniu redakcijos el. pašto adresu aapenktaskampas@gmail.com.