1.50 

„Penktas kampas“ – 4 kartus per metus išleidžiamas AA draugijos Lietuvoje dalijimosi sveikimo patirtimi biuletenis. Leidinyje publikuojami tekstai AA nariams aktualiomis temomis, dalinamasi sveikimo patirtimi ir istorijomis. Žurnalo siekiamybė – kad kiekvieną numerį skaitytojas galėtų atrasti kaip AA susirinkimą raštu.

Nr.: 74|2023|1

Leidėjas: VšĮ „LAAT Patikėtinių taryba“

Periodiškumas: 4/metus

„Penkto kampo“ archyvas

Anoniminių alkoholikų literatūros taip pat galite įsigyti AA Tarnybos biure, artimiausioje AA grupėje,  intergrupėje bei didžiuosiuose knygynuose.

Neturime

Kategorija:

Aprašymas

REDAKTORIAUS ŽODIS

SU NUOLANKUMU IR PASITIKĖJIMU

Turbūt didžiausias atpildas už maldą ir meditaciją yra pritapimo pojūtis. Pasaulis, kuriame gyvename, nebeatrodo svetimas ir priešiškas. Nebesijaučiame sutrikę, išsigandę ir praradę tikslą. Kai tik pamatome Dievo valios blykstelėjimą, imame suprasti, kad tiesa, teisingumas ir meilė yra tikros ir amžinos gyvenimo vertybės, liaujamės nerimauti dėl to, kad tikrovėje neva kasdien susiduriame su priešingais reiškiniais. Žinome, jog Dievas stebi mus su meile. Suprantame, kad jei tik kreipsimės į Jį, viskas bus gerai šiandien ir visados. (Dvylika žingsnių ir dvylika tradicijų, p. 101–102)

Šio „Penkto kampo“ numerio tema – „Priimti gyvenimo pokyčius“ suprantant, kad keisdamasis pats, aš keičiu ir visa, kas mane supa.

Audriui ramybę atrasti padėjo 12 žingsnis. Jo pasidalijimas atspindi vienos iš AA kraštinių tiesą, jog tarnavimas – tai dovana būti blaiviam ir padėti kitam alkoholikui, bet svarbiausia ir bene sunkiausia, pasak Audriaus, – pačiam gyventi remiantis 12 žingsnių programos nuostatomis.

Aukščiausias autoritetas yra mylintis Dievas. O tarp AA narių tik Jis ir yra toks. Apie tai savo prisipažinime kalba Agnius, pabrėždamas, jog svarbiausia AA draugijoje yra vienybė.

Tiek Agniaus, tiek Arūno patirtys padėjo jiems atrasti tikrąsias 12-osios tradicijos tiesas – t. y. kad visų narių asmeninė patirtis sudaro bendrą AA patirtį. Juk tik būdami kartu galime įveikti tai, ko pavieniui nepajėgtume.

Temą „Priimti gyvenimo pokyčius“ gražiai atskleidžia Lauros, Aurelijos ir Felikso istorijos, bylojančios, jog į naująjį gyvenimą be alkoholio svarbu keliauti kartu su Dievu – tokiu, kokį kiekvienas savaip suprantame. Nes tik tada gebėsime susitaikyti ir nuolankiai, sąžiningai, su meile priimti gyvenimo dovanas.

„Penkto kampo“ dirbtuvių skiltyje Giedrė atvirai ir nuoširdžiai kalba apie tai, kokiu išbandymu jai tapo Dievo valios priėmimas. O štai Vitą išgelbėjo suvokimas, jog 12 žingsnių programa jai būtina.

Šiame „Penkto kampo“ numeryje rasite ir naudingą gydytojos psichiatrės Nijolės pasidalijimą apie medicinos ir AA draugijos priklausomybių sampratą. Gydytojos teigimu, medicininis gydymas ir AA 12 žingsnių programa – tai pačios veiksmingiausios priemonės, siekiant išlikti blaiviam. Todėl svarbu jas abi priimti kaip lygiavertes, vienodai svarbias bei reikalingas.

Numerio pabaigoje, kaip visada, rasite linksmų anekdotų, papildytų teminėmis iliustracijomis.

Nuoširdžiai dėkoju Antanui, Mindaugui, Petrui ir visiems, tarnaujantiems AA, ne tik už tai, kad prisidėjote rengiant šį numerį, bet ir tiesiog už tai, kad esate. Juk kiekvieno AA nario dėka ir aš esu blaivus. Šviesos ir meilės širdyje.

Sigitas

P.S. Jūsų istorijų, laiškų bei atsiliepimų laukiame el. paštu aapenktaskampas@gmail.com.