1.30 

„Penktas kampas“ – 4 kartus per metus išleidžiamas AA draugijos Lietuvoje dalijimosi sveikimo patirtimi biuletenis. Leidinyje publikuojami tekstai AA nariams aktualiomis temomis, dalinamasi sveikimo patirtimi ir istorijomis. Žurnalo siekiamybė – kad kiekvieną numerį skaitytojas galėtų atrasti kaip AA susirinkimą raštu.

Nr.: 72|2022|1

Leidėjas: VšĮ „LAAT Patikėtinių taryba“

Periodiškumas: 4/metus

„Penkto kampo“ archyvas

Anoniminių alkoholikų literatūros taip pat galite įsigyti AA Tarnybos biure, artimiausioje AA grupėje,  intergrupėje bei didžiuosiuose knygynuose.

Kategorija:

Aprašymas

REDAKTORIAUS ŽODIS

Nuolankiai ir kantriai

Pasaulis susiduria su vis naujais iššūkiais. Nespėta atsigauti nuo karantininių pandeminių realijų, o jau drumstu srautu pilasi karo naujienos iš Ukrainos pusės, situacija kinta nebe dienomis – valandomis. Anoniminiai alkoholikai irgi yra šio pasaulio dalis, tad natūralu, kad išoriniai veiksniai sukelia ne mažesnes emocines bangas vidiniuose, dvasiniuose gyvenimuose. Su visu tuo kažkaip tenka tvarkytis – po tą mums suteiktą truputį – akimirką, valandą, dieną…
Šio „Penkto kampo“ numerio tema („Meilė tarnaujant“) kaip vieną iš galimybių išbūti tarp pasaulio, priklausomybės ir kitų vidinių sunkumų siūlo tarnystės – dalyvavimo, pagalbos kitam (ir kartu sau) kelią. Paprastą, paveikų ir patikrintą ankstesnių negandų laikais AA būdą. Džiugu, kad galime pasiūlyti AA Ukrainoje atstovo Jurijaus pranešimą, skaitytą 21-ajame AA Europos tarnavimo susirinkime, taip pat dviejų mūsų krašto AA narių – Stepono ir Giedrės mintis apie kai kuriuos pagalbos sau ir kitam aspektus.
Rubrikoje „Penkto kampo dirbtuvės“ savo patirtimi apie gyvenimą iki atėjimo į AA grupę ir pokyčius jau lankant susirinkimus dalinasi Andrius („Norėjosi, kad „šventė“ niekada nesibaigtų“) ir Svajūnas („Užrašų knygelė pilna“).
Respublikinio priklausomybės ligų centro Kauno filialo vadovė Loreta Stonienė atsako į „Specialisto žvilgsniu“ anketinius klausimus – apie požiūrį į priklausomybę, AA svarbą ir kitus reikšmingus dalykus („Vis dar populiarus įsitikinimas, kad žmogus, galintis daug išgerti, yra stiprus“).
Skiltyje „12×12“ apie X žingsnio poveikį ir reikšmę blaivybei bei kokybiškam gyvenimui svarsto Kotryna („Nepadėti tų įrankių į stalčių“), o rubrikoje „AA grupės Lietuvoje“ pateikiama atnaujinta informacija (dažnai kintant situacijai, AA grupių susirinkimų formatą ir laikus verta pasitikslinti ir oficialioje
draugijos svetainėje – www.aalietuvoje.org).
Nuotaiką turėtų praskaidrinti anekdotai bei teminė iliustracija, už kurią esame dėkingi Mindaugui P. Nuotraukas numeriui tradiciškai parūpino Petras P. – ačiū jam. Kaip ir visiems, be kurių šis numeris nebūtų išėjęs.
Dėkui už tą meilę tarnaujant. Už nuolankumo ir kantrumo pamokas. Už tai, kad yra iš ko pasimokyti. Šviesių dienų visiems.

Antanas

P. S. Jūsų istorijų, laiškų bei atsiliepimų laukiame įprastiniu redakcijos el. pašto adresu aapenktaskampas@gmail.com.