AA LITERATŪRA

AA Pasaulinės Tarnybos leidžiama literatūra yra žinių ir patirties šaltinis sveikstantiems alkoholikams ir visiems, kurie nori sužinoti apie Anoniminių alkoholikų draugiją, jos istoriją ir veikimo principus.

AA Tarnyba Lietuvoje verčia ir leidžia tik Generalinės Tarnybos Konferencijos patvirtintą (aprobuotą) literatūrą, kuri atspindi AA draugijos grupių sąmonę. AA literatūrą lietuvių kalba galite įsigyti AA Tarnybos biure, pas regionų Tarnybų knygų platintojus arba teiraukitės artimiausioje AA grupėje

Nors ir šiek tiek pavėluotai, išėjo naujas AA periodinio leidinio PENKTAS KAMPAS numeris. Kadangi ne visos AA grupės po apribojimų spėjo grįžti į normalų veiklos ritmą, pirmiausia šį numerį su patikėtinių pritarimu publikuojame mūsų interneto svetainėje. Kad šis leidinys – kaip susirinkimas raštu – pasiektų kuo daugiau mūsų narių.  Skaityti leidinį pdf formatu galite čia.

AA gairės

(Generalinės Tarnybos rekomendacijos)

Kodėl reikia skaityti AA literatūrą?

AA literatūra yra intelektualinis, emocinis ir dvasinis maistas, kuris padeda kiekvienam AA nariui:

 Atsiversdamas knygą aš dalyvauju susirinkime, būnu tarp AA narių ir pasijuntu kaip didelės visumos dalelė.

Iš pradžių mes stengiamės mokytis, o po to ir suvokti.

Štai keletas pavyzdžių, ko moko AA literatūra:

a) pažinti naują AA gyvenimo būdą;
b) padeda suprasti, kaip gyventi pagal Dvylikos Žingsnių programą;
c) pataria, kaip elgtis įvairiose AA gyvenimo situacijose, pvz.: kaip susirasti globėją, kaip padėti globotiniui, kaip įkurti naują AA grupę, kaip kalbėti apie AA su medikais, kaip bendrauti su žiniasklaida ir t. t.

Ką reiškia suvokti?

Suvokti – tai ieškoti atsakymų AA literatūroje, kuomet susiduriame su problemomis, kuomet ištinka įvairūs nesklandumai, kai nerimaujame, abejojame, kai išgirstame ką nors netikėto susirinkime ir pan. AA literatūra pataria, kaip pasielgti vienoje ar kitoje neįprastoje, sudėtingoje situacijoje.

Literatūra mums padeda dvasiškai tobulėti. Tai nepamainomas įrankis maldai ir meditacijai. Knygos mus lydi kelyje į emocinę blaivybę ir yra neišsenkantis išminties ir dvasinės patirties šaltinis. 

Perduodami AA žinią dar kenčiantiems alkoholikams, mes turime būti ypač atsakingi ir stengtis šios žinios neiškraipyti. Tai daryti mums padeda gilus AA literatūros pažinimas, nes joje išsaugota tikroji žinios esmė.

AA knygų tekstuose užfiksuoti SVEIKIMO, VIENYBĖS, TARNAVIMO dvasiniai principai ir mes prisiimame mums patikėtą atsakomybę saugoti šį turtą.

Parengta pagal “AA TARNAVIMO ŽINYNAS” 
2012 m. antrasis papildytas ir pataisytas leidima
TOP