Ar Jums reikia AA?

Mes vis dar negalėjome prisipažinti, kad niekuomet nebegalėsime gerti saikingai. Po to išgirdome iš AA narių, kad esame ligoniai. Sužinojome, kad daugybė žmonių lygiai kaip ir mes kenčia dėl kaltės, baimės, vienatvės, beviltiškumo jausmo. Sužinojome, kad šie jausmai mus lydi dėl to, kad mes sergame alkoholizmu.

Mes pasistengėme suvokti, ką alkoholis mums padarė. Čia pateikiame keletą klausimų, į kuriuos pabandėme sąžiningai atsakyti. Jei į keturis ar daugiau klausimų atsakėme TAIP, reiškia, esame giliai įklimpę į bėdą dėl girtavimo. Dabar pažvelkite į save. Atminkite, kad nėra jokios gėdos pripažinti, kad turite tokių rūpesčių.

Į klausimus atsakykite TAIP arba NE

1. Ar buvote kada nors nutaręs negerti savaitę ar daugiau, bet ištvėrėte tik keletą dienų?

Daugelis iš mūsų esame davę įvairiausių pažadų sau ir savo šeimoms, bet negalėjome jų ištesėti. Tuomet atėjome pas AA. Čia išgirdome: “Pasistenkite negerti tik šiandien”. (Jeigu Jūs šiandien negersite, negalėsite šiandien ir pasigerti.).

2. Ar norite, kad kiti žmonės užsiimtų vien savo reikalais, o ne Jūsų gėrimo problemomis – nepatarinėtų, ką Jūs turite daryti?

AA draugija niekam nieko nenurodinėja. Mes tiesiog kalbame kaip gėrėme, kas su mumis atsitiko, ir kaip nustojome gerti. Mes džiaugsimės galėdami ir Jums padėti, jei tik Jūs to pageidaujate.

3. Ar mėginote apsiriboti viena svaigalų rūšimi, tikėdamasis nepasigerti?

Mes išbandėme įvairiausius būdus. Pasirinkdavome vien silpnus gėrimus arba gerdavome tik alų. Arba atsisakydavome kokteilių. Arba gerdavome tik savaitgaliais. Tačiau, jei tik išgerdavome bet kokio alkoholio, neišvengiamai pasigerdavome.

4. Ar pastaruoju metu išgerdavote iš pat ryto, kad pagerėtų savijauta?

Ar Jums būtina išgerti, kad atsigautumėte, kad praeitų drebulys? Tai įtikinamai rodo, kad Jūs jau nebegalite gerti “socialiai”.

5. Ar pavydite žmonėms, kurie gali gerti neapsunkindami sau gyvenimo?

Kažkada kiekvienas iš mūsų yra svarstęs, kodėl mes nebegalime būti kaip daugelis kitų žmonių, galinčių gerti saikingai.

6. Ar Jums pastaraisiais metais iškilo problemų dėl gėrimo?

Būkite atviras! Gydytojai sako, kad jeigu jau turite rūpesčių dėl gėrimo ir tebegeriate, – viskas eis tik blogyn, o ne geryn. Galų gale Jūs nuo to mirsite arba užbaigsite likusį gyvenimą beprotnamyje. Vienintelė išeitis – mesti gerti.

7. Ar Jūsų gėrimas pridaro rūpesčių namuose?

Prieš ateidami pas AA, daugelis iš mūsų sakė, kad žmonės ar šeimos problemos versdavo mus gerti. Mes negalėjome suprasti, kad viską blogino mūsų girtavimas. Niekada ir niekur gėrimas nepataisė padėties.

8. Ar kokiame nors pobūvyje stengdavotės išgerti papildomai, nes Jums nepakakdavo?

Daugelis mūsų išgerdavo prieš pobūvį, jei žinodavo, kad ten bus geriama saikingai. Jei gėrimai būdavo pateikiami ne iš karto, eidavome kur nors išgerti.

9. Ar galvojate, kad galite nustoti gėręs kada tik panorėsite, net jei pasigeriate visiškai to nenorėdamas?

Daugelis apgaudinėdavome save galvodami, kad gėrėme, kadangi patys to norėjome. Atėję pas AA sužinojome, kad sykį pradėję gerti jau nebegalime sustoti.

10. Ar esate nenuėjęs į darbą ar į paskaitas dėl gėrimo?

Daugelis iš mūsų dabar gali prisipažinti, kad daugybę kartų apsimesdavo ligoniais, o iš tikrųjų būdavo pagiringi arba toliau gerdavo.

11. Ar Jums buvo užtemusi atmintis?

Atminties užtemimas būna tuomet, kai gėrę valandų valandas ar dienas negalite nieko prisiminti. Atėję pas AA mes sužinojome, kad tai yra neabejotinas alkoholizmo požymis.

12. Ar jautėte kada nors, kad Jūsų gyvenimas būtų geresnis, jei negertumėte?

Dauguma iš mūsų pradėjo gerti, nes įsivaizdavo, kad alkoholis nors trumpam padarys mūsų gyvenimą geresnį. Kol mes neatėjome pas AA, jautėmės lyg patekę į spąstus. Mes gėrėme, kad gyventume, ir gyvenome, kad gertume. Mes buvome ligoti ir pavargę nuo mus kankinančios ligos.

Koks Jūsų atsakymų rezultatas?

Ar Jūs atsakėt  TAIP  keturis ir daugiau kartų? Jei taip, vadinasi Jūs patekote į bėdą dėl alkoholio. Kodėl mes taip sakome? Todėl, kad tai patvirtino daugelio AA narių ilgametė patirtis. Jie sužinojo tiesą apie save nuėję sunkų kelią.

Tačiau tik Jūs pats galite nuspręsti, ar Jums reikalingi AA? Pasistenkite atvirai apie tai pagalvoti. Jei nutarsite – TAIP, mes džiaugsimės galėdami Jums parodyti, kaip mes patys nustojome gerti. Apsilankykite pas mus.

AA nežada išspręsti visų Jūsų problemų. Bet galime Jums parodyti, kaip mes mokomės gyventi negerdami kasdien po vieną dieną. Mes susilaikome nuo pirmos taurelės. Jei nebus pirmos, tai nebus ir dešimtos. Nustoję gerti pamatėme, kad mūsų gyvenimas pasidarė kur kas pavaldesnis.

TOP