Jaunimas ir AA

Pernelyg jauni?

Atėję į AA jauni, mes susiduriame su išbandymais. Dažnai pradžioje mums atrodo, kad esame pernelyg jauni, kad jau būtume alkoholikai. Kai kurie iš mūsų galėjo susilaikyti nuo alkoholio gana ilgą laiką, kiti negerdavo stipriųjų  gėrimų, treti niekad nepasigerdavo tiek, kad nepastovėtų ant kojų ar visiškai prarastų atmintį. Mūsų, jaunų žmonių, kasdienybė – nuolat patiriamas spaudimas, įtempti santykiai su tėvais, o pasilinksminimai yra tapę gyvenimo būdu. Vos  atėję į AA, dažnai pasijuntame svetimi. Tikėtina, kad esame jauniausi savo grupėje, o mūsų pasiryžimą gali silpninti tokie ar panašūs kai kurių prasčiau informuotų vyresniųjų narių žodžiai:  „Aš daugiau išlaisčiau, nei tu išgėrei“.

Jauniems žmonėms, atėjusiems į AA, tai – sunki tikrovė. Kita vertus, jei čia liekame, suprantame, kad tiek jauni, tiek vyresni nariai čia gali rasti savo girtavimo problemų sprendimą. Būdami AA, išmokstame įveikti kasdieninę įtampą ir bendraamžių spaudimą, suprantame, kad gyvenimas be alkoholio yra geresnis bei  linksmesnis. Taip pat matome, kad kuo ilgiau išliekame blaivūs, tuo artimesni tampa santykiai. Mums nėra svarbu, kokio jūs amžiaus, kiek, kur ar ką jūs geriate. Svarbu tik, kokį poveikį  jums daro alkoholis. Ar turite problemą, ar ne – geriausiai įvertinti galite patys. Jūs tai žinote instinktyviai – ar jaučiate kaltę, vienatvę, gėdą, ar alkoholis jums trukdo gyventi (apsispręsti taip pat padės klausimai šio teksto pabaigoje).

Jei girtavimas jums kelia bėdų, jei norite nustoti, bet negalite to padaryti pats, pabandykite Anoniminius alkoholikus – bandykite 90 dienų: jei jūsų gyvenimas nepagerės, tai bent jau geriau suprasite savo galimybes.

Ateidami į AA, mes visi jautėmės keistai. Bet dabar žinome, kad AA išgelbėjo mūsų gyvenimus – ir tai geriausias kada nors mums nutikęs dalykas. Dabar mes taip pat žinome, kad čia yra daug mūsų amžiaus narių – iš tiesų, maždaug 10% AA narių yra jaunesni nei  trisdešimties.

Daugelis iš mūsų rado AA savo gimtuosiuose miestuose, ieškodami Anoniminių alkoholikų telefonų knygose ar internetu. Kitiems pasakė mokyklos socialinis darbuotojas, gydytojas, giminaitis ar draugas. Gal išgirdome apie AA iš teisėjo, sužinojome apie draugiją gulėdami ligoninėje ar detoksikacijos skyriuje. Kai kurie iš mūsų perskaitė apie AA laikraštyje arba išgirdo apie šią draugiją per radiją ar TV.

Informacija, kur rasti AA Lietuvoje pateikta šoniniame meniu pasirinkus:
AA GRUPĖS LIETUVOJE arba Žemėlapyje 

Taip pat galime rašyti adresu: AA Tarnybos biuras,
J.Basanavičiaus a. 16, Birštonas LT-59211.
El. paštas:  info@aalietuvoje.org
arba paskambinti bendruoju pagalbos telefono  Nr. +370 685 05191,
(Norėdami gauti informacijos, kur veikia AA, galime rašyti adresu: Box 459, Grand Central Station, New York, NY 10163 (tai yra AA Generalinės tarnybos biuras arba GTB) ar apsilankyti GTB interneto svetainėje: www.aa.org)

Egzistuoja keletas AA susirinkimų formų:

Atviri susirinkimai yra skirti visiems, kurie domisi AA, nesvarbu, ar jie yra alkoholikai, ar ne. Atviruose susirinkimuose išgirsite istorijų, panašių į pateiktas šioje brošiūroje.

Uždari susirinkimai yra tik tiems, kurie turi problemų dėl girtavimo (ar mano, kad jų turi). Čia visi galime laisvai pasisakyti ar užduoti klausimų. Uždaruose susirinkimuose dažnai gauname praktinių patarimų, kaip išlikti blaiviems.

Pradedančiųjų susirinkimuose sužinome, kad turime tokias pat teises, kaip ir bet kuris kitas naujas AA narys. Tiek įmonės vadovas, tiek močiutė – visi pradedame „nuo nulio“, imdamiesi AA pradmenų.

Kai kuriose bendruomenėse yra jaunimo grupių. Šias grupes galite rasti vietiniuose susirinkimų sąrašuose ar paklausę kitų jaunų narių. Jauni nariai gali lankyti visus susirinkimus – kaip sužinosite iš mūsų istorijų, supratimo saitai jungia bet kurio amžiaus ar materialinės padėties alkoholikus.

Į AA susirinkimus einame tiek kartų, kiek galime. Klausydamiesi pasakojamų istorijų suvokėme, jog nesame unikalūs. Užuot lyginę mūsų gyvenimo įvykius, mokomės atpažinti kalbėtojo jausmus.

Taip pat skaitome šią AA literatūrą: brošiūras  “Jaunimas ir AA”, “Susipažinkit: AA”,  knygelę  “Gyventi blaiviai”  ir knygas  “Anoniminiai alkoholikai”  bei  “Dvylika žingsnių ir Dvylika tradicijų”  (kitos naudingos AA literatūros sąrašas pateiktas šiame tinklapyje: LITERATŪRA).

Mes bendraujame su kitais nariais prieš susirinkimus ir po jų bei telefonu. Kasdien po truputį keičiamės. Padedame kitiems alkoholikams. Taip išliekame blaivūs, sveiko proto ir laimingi.

Šioje brošiūroje rasite 19 AA istorijų, jos yra asmeninė jaunų narių, tokių kaip mes, įvairaus amžiaus vaikinų ir merginų, patirtis. Tikimės, kad jos padės jums surasti savo kelią.

Ar dėl girtavimo praleidžiate pamokas arba darbą?

TAIP

NE

Ar geriate, kad taptumėte mažiau drovus arba įgautumėte pasitikėjimo?

TAIP

NE

Ar girtavimas kenkia jūsų reputacijai?

TAIP

NE

Ar geriate, kad išvengtumėte mokymosi arba namų rūpesčių?

TAIP

NE

Ar jus erzina, kai kas nors sako, kad galbūt geriate per daug?

TAIP

NE

Ar eidamas į pasimatymą turite išgerti?

TAIP

NE

Ar kada nors turėjote finansinių sunkumų dėl to, kad pirkote alkoholį?

TAIP

NE

Ar nuo tada, kai pradėjote girtauti, esate praradęs draugų?

TAIP

NE

Ar dabar bendraujate su kompanijomis, kuriose visa tai lengva gauti?

TAIP

NE

Ar jūsų draugai geria mažiau nei jūs?

TAIP

NE

Ar geriate, kol ištuštinate visą butelį?

TAIP

NE

Ar dėl girtavimo esate kada nors praradęs atmintį?

TAIP

NE

Ar dėl vairavimo išgėrus esate kada nors patekęs į ligoninę arba kalėjimą?

TAIP

NE

Ar susierzinate dėl pamokų arba pamokslavimų apie gėrimą?

TAIP

NE

Ar manote, kad turite problemų dėl alkoholio?

TAIP

NE

Taip pat žiūrėkite Ar Jums reikia AA?

 

Šią brošiūrą ir kitą Anoniminių alkoholikų literatūrą galite įsigyti: AA Tarnybos biure
Taip pat galite teirautis artimiausioje AA grupėje arba susisiekti su Jūsų regiono AA tarnyba

Vaizdo klipai jaunimui apie AA

(iš aa.org, anglų kalba, titruoti lietuviškai)

TOP