Kaip suprasti anonimiškumą?

0,50 

Versta 2002 metais Anoniminių alkoholikų pasaulinei tarnybai (A.A.W.S.) leidus. Papildyta 2019 m. birželio mėn.
Jokių šio leidinio dalių negalima dauginti jokiomis formomis ir jokia kalba be raštiško AAWS sutikimo
Kategorija:

Aprašymas

Anonimiškumas yra visų mūsų tradicijų dvasinis pamatas, nuolat primenantis, kad šios nuostatos svarbiau už asmenybes.

Koks yra Anoniminių alkoholikų anonimiškumo tikslas? Kodėl jis dažnai minimas kaip pati didžiausia Draugijos apsauga, užtikrinanti jos tolesnį gyvavimą ir augimą?

Jei pažvelgsime į AA draugijos istoriją nuo jos atsiradimo 1935 metais iki dabar, taps aišku, kad anonimiškumas turi dvi skirtingas, tačiau vienodai svarbias funkcijas:

  • Asmeniniu lygiu anonimiškumas suteikia apsaugą visiems nariams, kad jie nebūtų atpažinti kaip alkoholikai, ir šis saugumas ypač svarbus naujiems nariams.
  • Spaudos, radijo, televizijos, kino ir kitų medijų, pavyzdžiui, interneto, lygmeniu anonimiškumas pabrėžia visų Draugijos narių lygybę, jis yra stabdys tiems, kurie išnaudotų savo priklausymą AA pripažinimui, įtakai ar asmeninei naudai įgyti. Naudodamiesi skaitmeninėmis medijomis AA nariai patys atsako už savo ir kitų narių anonimiškumą. Skelbdami įrašus, žinutes ir rašydami tinklaraščius turime suvokti, kad tai darome viešoje erdvėje. Jei tokiu būdu pažeidžiame savo anonimiškumą, galime netyčia pažeisti ir kitų narių anonimiškumą.

Žodis „anoniminiai“ mūsų pavadinime suteikia asmeniui tiek privatumo, kiek jis pats pageidauja, turint omenyje jo narystę AA.

Asmens anonimiškumas

Nuo pirmųjų gyvavimo dienų AA pažadėjo asmens anonimiškumą visiems, dalyvaujantiems jų susirinkimuose. Kadangi Draugijos įkūrėjai ir pirmieji nariai patys buvo sveikstantys alkoholikai, jie iš savo patirties žinojo, kad dauguma alkoholikų dėl savo gėrimo jaučia gėdą ir kaip jiems baugu atsiskleisti viešumoje. Socialinė alkoholizmo stigma buvo didžiulė, ir pirmieji AA nariai suprato, kad tvirta konfidencialumo garantija buvo būtina, norint patraukti ir padėti kitiems alkoholikams pasiekti blaivybę.

Laikas parodė, kad anonimiškumas yra didžiausia dovana, kurią AA siūlo kenčiančiam alkoholikui. Be to daugelis niekada nebūtų atėję į savo pirmąjį susirinkimą. Nors stigma šiek tiek sumažėjo, daugumai naujokų pripažinti savo alkoholizmą yra labai skausminga, tai įmanoma padaryti tik saugioje aplinkoje. Anonimiškumas yra esminis dalykas kuriant pasitikėjimo ir atvirumo atmosferą.

Karantino laikotarpiu literatūros galima įsigyti nuotoliniu būdu. AA Tarnybos biuras knygas siunčia Omniva paštomatu. Galimi ir kiti pristatymo būdai.
Prašome kreiptis el.paštu info@aalietuvoje.org arba telefonu Nr. +370 683 67786

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę pirkėjai, kurie yra įsigiję šį produktą.

TOP