Penktas kampas

1,30 

AA draugijos Lietuvoje dalijimosi
sveikimo patirtimi biuletenis

Nr. 69 2021 m. žiema

Šį numerį skaitykite internete pdf

Karantino laikotarpiu literatūros galima įsigyti nuotoliniu būdu. AA Tarnybos biuras knygas siunčia Omniva paštomatu. Galimi ir kiti pristatymo būdai.
Prašome kreiptis el.paštu info@aalietuvoje.org arba telefonu Nr. +370 683 67786

Kategorija:

Aprašymas

Iš vilties ir nevilties patirčių

Skaitė gyvenimą kaip knygą… Atvertė naują puslapį… Daug kam girdėtos tokios ar panašios frazės, tarsi liudijančios, kad mūsų likimai dažnai gali būti iliustruojami literatūriniais pavyzdžiais, o ir patys dažnai tampame panašūs į vienokius ar kitokius knygų veikėjus.

Dar daugiau, kartais esame ne tik susiję su tam tikrais tekstais, bet ir galime su jais tapatintis. Taip turbūt nutinka su AA literatūra, kuri visa sukurta iš vilties ir nevilties patirčių, o šios, raštu išdėstytos, padeda išsaugoti blaivybę, perteikti žinią, mintį, išeities užuominą dar kenčiančiam alkoholikui. Būtent todėl šiam „Penkto kampo“ numeriui pasirinkta tema „AA literatūra“.

Pateikiama išleistų AA knygų apžvalga, leidybiniai planai ateičiai („Vietoj pagiriamojo žodžio AA knygoms“), aptariama brošiūrų reikšmė („Patikimas būdas sužinoti: AA brošiūros“). Ne mažiau svarbūs ir įtaigūs keleto draugijos narių pasidalinimai, sudėti į įspūdžių mozaiką apie perskaitytus mūsų judėjimo leidinius („Ką man suteikia AA literatūra“).

Įprastinėje „12×12“ rubrikoje galima rasti Aistės pasvarstymus apie VII žingsnį („Nuolankumas itin svarbus“, o Darius rašo apie VII tradiciją („Net jei reikėtų atsisakyti kavos“).

Skiltyje „Penkto kampo dirbtuvės“ dvi skirtingos, bet paveikiai pasakojamos AA narių istorijos: Tina kalba apie savo užsienietišką patirtį („Nemaniau, kad išeitį rasiu Vilniuje“), Sergejus dalinasi daugialypiu nuopuolio ir prisikėlimo pasakojimu („Iš manęs reikia tik tiek, kiek aš galiu“).

„Specialisto žvilgsniu“ rubrikoje šįsyk svečiuojasi psichologė Jurgita Narmontienė. Jos pasvarstymai atsakant į klausimus apie AA draugiją iš šalies taip pat labai įdomūs ir vertingi („Laisvė yra atsakomybė“).

Už anekdotų atranką ir iliustracijas ačiū Petrui P., o už tą karikatūrą, kuri prie anekdotų – mūsų bendradarbiui Mindaugui P. Taip ir norisi to piešinio veikėjos žodžius perfrazuoti: „…na… na… Ir ką čia tas „Penktas kampas“ rašo?..“

Tai va, apibendrinant – apie AA literatūrą rašo, ir dar apie daug dalykų, kuriuos sudėjus šis numeris turbūt gali kiekvienam tapti susirinkimu raštu. Tad skaitykim. Ir tai skaitydami permanykim, kad nesame vieni.

Antanas

P. S. Kaip visad, Jūsų istorijų, laiškų bei atsiliepimų laukiame įprastiniu redakcijos el. pašto adresu aapenktaskampas@gmail.com.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę pirkėjai, kurie yra įsigiję šį produktą.

TOP