Penktas kampas

1,30 

AA draugijos Lietuvoje dalijimosi
sveikimo patirtimi biuletenis

Nr. 67 2020 m. pavasaris/vasara

šiame numeryje:

  • 2020-ieji: o kaipgi be iššūkių?
  • Prisipažinimas praktiškai
  • Penktoji tradicija užtikrina mano blaivybę
  • Naujieji AA iššūkiai
  • Tiems, kurie norėjo išsaugoti ryšį
  • Tokios priklausomybės nuo džiaugsmo linkiu kiekvienam

Šį numerį skaitykite musų svetainėje pdf formatu

Šį leidinį ir kitą AA literatūrą lietuvių kalba galite įsigyti AA Tarnybos biure, pas regionų Tarnybų knygų platintojus arba teiraukitės artimiausioje AA grupėje

Kategorija:

Aprašymas

2020

Turbūt daugelis šiuos skaičius įsimins dėl pavasarį mūsų kraštus, o ir visą pasaulį užklupusių išbandymų – nebuvo vienaip ar kitaip nepaliesto asmens dėl pandeminių, karantininių ar su tuos susijusių priežasčių. Ne išimtis ir AA draugija bei jos nariai. Susidūrėme su   iššūkiais – kiekvienas individualiai, grupėse bei viso judėjimo mastu. Įvairiausios mintys, stiprios emocijos, vis perdėliojamos planų dėlionės… Ko tik nepatirta per tuos keletą mėnesių. Išbandymai neaplenkė ir mūsų leidinio, todėl ir pavasariui parinktą temą teko koreguoti – jau kuriant naująjį numerį paaiškėjo, kad labai stipriai keičiasi situacija, todėl daugelį rašto planų atidedant reikia kalbėti apie esamą laikotarpį. Tad ir tema suformuluota taip: „Naujieji AA iššūkiai“. Turinio transformacijoms prireikė kiek daugiau jėgų ir laiko: šis „Penkto kampo“ numeris peržengė vasaros slenkstį, nors didžioji jo dalis sukurta pavasario dirbtuvėse. Šiaip ar taip, neabejotina, kad žurnale esantys tekstai išliks aktualūs dar ilgai – kaip išgyventų iššūkių atspindys.
Šiame „Penkto kampo“ numeryje kalbinome senbuvius, įvairių AA veiklų tarnautojus, klausdami, kaip, jų nuomone, veikė ir veikia pastaruoju metu Anoniminių alkoholikų judėjimas Lietuvoje, kaip reagavo jų namų grupės į išbandymus, kas asmeniškai nudžiugino ar nuliūdino. Įspūdžių ir vertinimų išklotinė pakankamai plati – ko gero, niekas neturėjo ir dabar neturi galutinio atsakymo, tačiau aišku viena – pasauliui keičiantis AA irgi keičiasi… Tad kokie tie „Naujieji AA iššūkiai“ – klausimas, kuris turbūt dar ilgai bus aptarinėjamas ir „gyvai“, ir AA interneto forumuose.
Prie iššūkių tematikos šiame „Penkto kampo“ numeryje šliejasi ir pasakojama žymiojo žurnalo „AA Grapevine“ sukūrimo ir veiklos istorija, kuri prasidėjo irgi ne iš gero gyvenimo – tam tikrų išbandymų akivaizdoje. Tad publikaciją „Tiems, kurie norėjo išsaugoti ryšį…“ verta perskaityti ne tik AA literatūra ir spauda besidomintiems.
Vis dėlto iššūkių temai skirtame numeryje išlieka ir įprastinės rubrikos: „12×12“ skiltyje patirtimi apie Penktąjį žingsnį dalinasi senbuvė Asta K., o apie Penktąją tradiciją pasakoja Mindaugas P.
Pokalbių rubrikoje – interviu su Tiberiados vienuolyno broliu Jonu „Tokios priklausomybės nuo džiaugsmo linkiu kiekvienam“. Apie kokią priklausomybę pasakoja vienuolis? Tegu skaitytojas pats patiria atradimo džiaugsmą…
Žurnalo pabaigoje pasijuokti kviečia anekdotų skyrelis. Už karikatūrą prie jo esame dėkingi Mindaugui P., o už viso numerio nuotraukas – Petrui P. Taip pat leidinyje rasite AA Lietuvoje grupių sąrašą.
Derėtų pridurti – kadangi ne visos AA grupės po apribojimų spėjo grįžti į normalų veiklos ritmą, pirmiausia šį numerį su patikėtinių pritarimu publikuojame online – aalietuvoje.org svetainėje. Kad šis leidinys – kaip susirinkimas raštu – pasiektų kuo daugiau mūsų narių. Ir išliktų ryšys. Jį puoselėjant jokie 2020-ųjų iššūkiai nebus per sunkūs. Iki!

Antanas

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę pirkėjai, kurie yra įsigiję šį produktą.

TOP