AA GTB rekomendacijos dėl koronaviruso pandemijos

Anonominių Alkoholikų
Generalinės Tarnybos Biuras

2020 m. kovo 19 d.

JAV ir Kanados Anoniminių alkoholikų Generalinės tarnybos biuras (GTB) yra informacijos šaltinis AA nariams ir grupėms, ieškančioms apibendrintos AA draugijos patirties. Su koronavirusu (COVID-19) susijusiai situacijai pasaulyje greitai kintant, mes esame pasirengę ir toliau tarnauti šiuo precedento neturinčiu, neigiamai visuomenės sveikatą veikiančiu metu, padėdami grupėms dalintis apibendrinta patirtimi.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad GTB nėra mūsų grupėms vadovaujanti valdžios institucija ir neįvedinėja jokių taisyklių ar direktyvų, nes kiekviena grupė ir tarnyba veikia savarankiškai ir sprendimus priima vadovaudamasi savo grupės sąmone. GTB dalinasi AA patirtimi ir neteikia gairių, skirtų sveikatos problemoms spręsti. Dėl konkrečios informacijos siūlome kreiptis į savo valstybines, regionines ar vietines sveikatos apsaugos institucijas.
Esame sukaupę šiek tiek bendro pobūdžio žinių, kaip kai kurios grupės ir nariai nutarė elgtis reaguodami į pasaulinį viruso protrūkį. Daugelis palaiko savo sveikimą dalyvaudami AA susirinkimuose internetu ir šitaip laikosi „socialinės distancijos“, kurią rekomenduoja vietinė, regioninė ir nacionalinė valdžia.
Dalyvaudamos internetiniuose susirinkimuose grupės gali susitelkti į savo pagrindinį tikslą: perduoti savo patirtį dar kenčiančiam alkoholikui. Daug grupių pranešė vietinėms AA tarnyboms, kad laikinai nerengia susirinkimų savo įprastinėse patalpose. Kai kurios grupės pasidalino, kad naudojasi Zoom ar Google Hangouts platformomis arba susirinkimus rengia per konferencinius skambučius.
AA grupės taip pat sudaro kontaktų sąrašus, palaiko ryšį telefonu, el. paštu arba socialiniuose tinklalapiuose. Daug vietinių regionų, intergrupių tarnybų savo tinklalapiuose paskelbė informaciją, kaip „gyvus“ susirinkimus perkelti į skaitmenines platformas. Šiuo iššūkių kupinu laiku posakis „AA skaitmeniniame amžiuje“ tikrai įgijo naują prasmę.

Atsisiųsti rekomendacijas

Primename, kad viešose uždarose vietose, nosį ir burną dengiančios apsaugos priemonių dėvėjimas yra privalomas. Gyventojai raginami kuo dažniau plauti rankas muilu ir vandeniu, naudoti dezinfekavimo priemones, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Labai svarbu rūpintis aplinkos higiena, dažnai vėdinti patalpas, kasdien valyti naudojamus paviršius.

 

Naudingos nuorodos: