Atėję į AA jauni, mes susiduriame su išbandymais. Dažnai pradžioje mums atrodo, kad esame pernelyg jauni, kad jau būtume alkoholikai. Kai kurie iš mūsų galėjo susilaikyti nuo alkoholio gana ilgą laiką, kiti negerdavo stipriųjų  gėrimų, treti niekad nepasigerdavo tiek, kad nepastovėtų ant kojų ar visiškai prarastų atmintį. Mūsų, jaunų žmonių, kasdienybė – nuolat patiriamas spaudimas, įtempti santykiai su tėvais, o pasilinksminimai yra tapę gyvenimo būdu. Vos  atėję į AA, dažnai pasijuntame svetimi. Tikėtina, kad esame jauniausi savo grupėje, o mūsų pasiryžimą gali silpninti tokie ar panašūs kai kurių prasčiau informuotų vyresniųjų narių žodžiai:  „Aš daugiau išlaisčiau, nei tu išgėrei“.

Jauniems žmonėms, atėjusiems į AA, tai – sunki tikrovė. Kita vertus, jei čia liekame, suprantame, kad tiek jauni, tiek vyresni nariai čia gali rasti savo girtavimo problemų sprendimą. Būdami AA, išmokstame įveikti kasdieninę įtampą ir bendraamžių spaudimą, suprantame, kad gyvenimas be alkoholio yra geresnis bei  linksmesnis. Taip pat matome, kad kuo ilgiau išliekame blaivūs, tuo artimesni tampa santykiai. Mums nėra svarbu, kokio jūs amžiaus, kiek, kur ar ką jūs geriate. Svarbu tik, kokį poveikį  jums daro alkoholis. Ar turite problemą, ar ne – geriausiai įvertinti galite patys. Jūs tai žinote instinktyviai – ar jaučiate kaltę, vienatvę, gėdą, ar alkoholis jums trukdo gyventi (apsispręsti taip pat padės klausimai šio teksto pabaigoje).

Jei girtavimas jums kelia bėdų, jei norite nustoti, bet negalite to padaryti pats, pabandykite Anoniminius alkoholikus – bandykite 90 dienų: jei jūsų gyvenimas nepagerės, tai bent jau geriau suprasite savo galimybes.

Ateidami į AA, mes visi jautėmės keistai. Bet dabar žinome, kad AA išgelbėjo mūsų gyvenimus – ir tai geriausias kada nors mums nutikęs dalykas. Dabar mes taip pat žinome, kad čia yra daug mūsų amžiaus narių – iš tiesų, maždaug 10% AA narių yra jaunesni nei  trisdešimties.

Savęs vertinimo testas
Į klausimus atsakykite TAIP arba NE:

Ar dėl girtavimo praleidžiate pamokas arba darbą?
Ar geriate, kad taptumėte mažiau drovus arba įgautumėte pasitikėjimo?
Ar girtavimas kenkia jūsų reputacijai?
Ar geriate, kad išvengtumėte mokymosi arba namų rūpesčių?
Ar jus erzina, kai kas nors sako, kad galbūt geriate per daug?
Ar eidamas į pasimatymą turite išgerti?
Ar kada nors turėjote finansinių sunkumų dėl to, kad pirkote alkoholį?
Ar nuo tada, kai pradėjote girtauti, esate praradęs draugų?
Ar dabar bendraujate su kompanijomis, kuriose visa tai lengva gauti?
Ar jūsų draugai geria mažiau nei jūs?
Ar geriate, kol ištuštinate visą butelį?
Ar dėl girtavimo esate kada nors praradęs atmintį?
Ar dėl vairavimo išgėrus esate kada nors patekęs į ligoninę arba kalėjimą?
Ar susierzinate dėl pamokų arba pamokslavimų apie gėrimą?
Ar manote, kad turite problemų dėl alkoholio?

Pagal brošiūrą  „Jaunimas ir AA“

Vaizdo klipai jaunimui apie AA

 Vaizdo klipų autoriaus teisės priklauso Alcoholics Anonymous World Services, Inc. (Copyright © by Alcoholics Anonymous World Services, Inc.)
Versta į lietuvių kalbą AAWS Inc. leidus.