Atėję į AA jauni, mes susiduriame su išbandymais. Dažnai pradžioje mums atrodo, kad esame pernelyg jauni, kad jau būtume alkoholikai. Kai kurie iš mūsų galėjo susilaikyti nuo alkoholio gana ilgą laiką, kiti negerdavo stipriųjų  gėrimų, treti niekad nepasigerdavo tiek, kad nepastovėtų ant kojų ar visiškai prarastų atmintį. Mūsų, jaunų žmonių, kasdienybė – nuolat patiriamas spaudimas, įtempti santykiai su tėvais, o pasilinksminimai yra tapę gyvenimo būdu. Vos  atėję į AA, dažnai pasijuntame svetimi. Tikėtina, kad esame jauniausi savo grupėje, o mūsų pasiryžimą gali silpninti tokie ar panašūs kai kurių prasčiau informuotų vyresniųjų narių žodžiai:  „Aš daugiau išlaisčiau, nei tu išgėrei“.

Jauniems žmonėms, atėjusiems į AA, tai – sunki tikrovė. Kita vertus, jei čia liekame, suprantame, kad tiek jauni, tiek vyresni nariai čia gali rasti savo girtavimo problemų sprendimą. Būdami AA, išmokstame įveikti kasdieninę įtampą ir bendraamžių spaudimą, suprantame, kad gyvenimas be alkoholio yra geresnis bei  linksmesnis. Taip pat matome, kad kuo ilgiau išliekame blaivūs, tuo artimesni tampa santykiai. Mums nėra svarbu, kokio jūs amžiaus, kiek, kur ar ką jūs geriate. Svarbu tik, kokį poveikį  jums daro alkoholis. Ar turite problemą, ar ne – geriausiai įvertinti galite patys. Jūs tai žinote instinktyviai – ar jaučiate kaltę, vienatvę, gėdą, ar alkoholis jums trukdo gyventi (apsispręsti taip pat padės klausimai šio teksto pabaigoje).

Jei girtavimas jums kelia bėdų, jei norite nustoti, bet negalite to padaryti pats, pabandykite Anoniminius alkoholikus – bandykite 90 dienų: jei jūsų gyvenimas nepagerės, tai bent jau geriau suprasite savo galimybes.

Ateidami į AA, mes visi jautėmės keistai. Bet dabar žinome, kad AA išgelbėjo mūsų gyvenimus – ir tai geriausias kada nors mums nutikęs dalykas. Dabar mes taip pat žinome, kad čia yra daug mūsų amžiaus narių – iš tiesų, maždaug 10% AA narių yra jaunesni nei  trisdešimties.

Savęs vertinimo testas
Į klausimus atsakykite TAIP arba NE:

Ar dėl girtavimo praleidžiate pamokas arba darbą?
Ar geriate, kad taptumėte mažiau drovus arba įgautumėte pasitikėjimo?
Ar girtavimas kenkia jūsų reputacijai?
Ar geriate, kad išvengtumėte mokymosi arba namų rūpesčių?
Ar jus erzina, kai kas nors sako, kad galbūt geriate per daug?
Ar eidamas į pasimatymą turite išgerti?
Ar kada nors turėjote finansinių sunkumų dėl to, kad pirkote alkoholį?
Ar nuo tada, kai pradėjote girtauti, esate praradęs draugų?
Ar dabar bendraujate su kompanijomis, kuriose visa tai lengva gauti?
Ar jūsų draugai geria mažiau nei jūs?
Ar geriate, kol ištuštinate visą butelį?
Ar dėl girtavimo esate kada nors praradęs atmintį?
Ar dėl vairavimo išgėrus esate kada nors patekęs į ligoninę arba kalėjimą?
Ar susierzinate dėl pamokų arba pamokslavimų apie gėrimą?
Ar manote, kad turite problemų dėl alkoholio?

Pagal brošiūrą  „Jaunimas ir AA“

Jaunų žmonių blaivėjimas AA: draugijos narė pasakoja, kaip jai, septyniolikmetei Anoniminiai alkoholikai padėjo nustoti gerti ir rasti blaivių draugų bendruomenę jaunų žmonių AA susirinkimuose. Jei manai, kad gerie per daug, Anoniminiai alkoholikai tau taip pat gali padėti. Nesi per jaunas nustoti gerti.

Per jaunas būti alkoholiku? Išgirskite Anoniminių alkoholikų draugijos narių, kurie tapo blaivūs dar nesulaukę 25-erių, pasakojimus apie tai, kas nutiko, kai jie vartojo alkoholį, ir kaip Anoniminių alkoholikų draugija pakeitė jų gyvenimus. Jei jaučiate, kad alkoholis sukelia problemų jūsų gyvenime, Anoniminiai alkoholikai gali padėti. Niekas nėra per jaunas nustoti gerti.

Per jauni būti alkoholikais? Išgirskite jaunuolių, kurie paauglystėje ir sulaukę 20-ies metų, Anoniminių alkoholikų padedami atsisakė alkoholio ir pakeitė savo gyvenimus, istorijas.Jei turite problemų ir manote, kad alkoholis gali būti jų priežastis, Anoniminiai alkoholikai gali padėti. Nėra per jaunų žmonių, kurie galėtų pradėti gyventi blaiviai.

Jauni ir blaivūs Anoniminių alkoholikų draugijoje: šie Anoniminių alkoholikų draugijos nariai nustojo gerti būdami jauni ir pradėjo sveikti vadovaudamiesi 12 Žingsnių. Jei geriate per daug, Anoniminiai alkoholikai gali padėti. Niekada nesate per jaunas, kad taptumėte blaivus.

Per jauni tapti Anoniminių alkoholikų draugijos nariais? Išgirskite AA narių, kurie tapo blaivūs būdami jauni, istorijas ir sužinokite, kaip jaunų žmonių susirinkimai padėjo jiems nustoti gerti ir susirasti blaivių draugų. Niekas nėra per jaunas, kad turėtų problemų dėl alkoholio vartojimo. A.A. gali padėti. Niekas nėra per jaunas, kad susidurtų su alkoholio vartojimo problema. Anoniminių alhoholikų draugija gali padėti.

Vaizdo klipų autoriaus teisės priklauso Alcoholics Anonymous World Services, Inc. (Copyright © by Alcoholics Anonymous World Services, Inc.) Versta į lietuvių kalbą AAWS Inc. leidus.