Anoniminių alkoholikų grupės steigimas pataisos institucijoje yra pagrįstas šios įstaigos administracijos ir žmonių iš AA bendradarbiavimu ir tarpusavio supratimu. Naujos grupės laikosi taisyklių ir nuostatų, kuriuos apibrėžia pataisos intsitucijos vadovybė duodama leidimą AA grupei veikti.

Labai svarbu kiekvienam aiškiai suprasti, ką anoniminiai alkoholikai gali ir ko negali daryti, padėdami alkoholikams pataisos įstaigoje, taip pat kai jie bus paleisti į laisvę. Ir kalėjime, ir laisvėje AA grupė turi tik vieną tikslą – perduoti žinią kenčiantiems alkoholikams.

AA grupė bet kurioje pataisos institucijoje pradeda veiklą nuo tos įstaigos pareigūnų duoto leidimo ir bendradarbiavimo su jais.

Pirmiausia turi įvykti susirinkimas dalyvaujant administracijai ir žmonėms iš AA draugijos, kurie dirbs su naująja grupe. Susirinkimas skirtas apsibrėžti svarbiausias naujos grupės veiklos taisykles. Pagrindines taisykles nustato administracija, jos turi būti surašytos ir pateiktos pataisos įstaigos grupės nariams ir artimiausioms AA grupėms, kurios prisidės prie šios grupės veiklos. Į veiklos kryptis įeina: kur ir kada rinksis grupė; sąlygos, kurių turi laikytis ateinantieji iš laisvės anoniminiai alkoholikai, dalyvaujantys susirinkimuose.

Pagal brošiūrą AA pataisos įstaigose