Pasiūlymai dėl grupių aukų AA draugijos tarnyboms

Kodėl…
Pagal Septintąją tradiciją, grupė turėtų išsilaikyti pati, nepriimdama pašalinių įnašų. AA draugijoje kiekviena grupė yra dalis didesnio darinio, siekiančio perduoti AA žinią apie sveikimą tiems, kuriems pavienė AA grupė negali padėti.
Visų lygių tarnybos struktūrose visos grupės yra susijusios ir išreiškia kolektyvinę atskirų narių nuomonę. Jei kiekvienas draugijos narys savojoje grupėje jaučia pareigą prisidėti prie paramos, tuomet „išsilaikyti patiems“ reiškia, kad vietinis, regiono ar šalies tarnybos biuras – iki pat Visuotinio tarnybos biuro – gali atlikti neįkainojamą Dvyliktojo žingsnio darbą ne tik tų grupių nariams, bet ir daugeliui kitų žmonių.
Be to, Jūsų asmeninė parama aukomis palaiko itin svarbias AA veiklos sritis ir užtikrina, kad: naujokai gaus literatūros, bus atsakoma į telefono skambučius, specialistai gaus žinių apie AA, bus susirašinėjama su vienišais AA nariais, viso pasaulio alkoholikai įgis vilties.

Kaip…
Jei siekiama palaikyti svarbiausias AA tarnybos veiklos sritis, Visuotinės tarnybos konferencija siūlo grupėms sudaryti savo aukojimų paskirstymo planą, atsižvelgiant į vietinę situaciją.
Skirstymas gali būti toks:

  • Pirmiausia siūloma rūpintis svarbiausiomis grupės išlaidomis (patalpų nuoma, AA literatūra, gaivieji gėrimai ir kuklus atsarginis fondas).
  • Kiti likę pinigai paskirstomi vietinėms tarnyboms, tenkinančioms mūsų reikmes.
  • Reguliarių aukojimų planas (įnašai kas mėnesį, kas du ar kas ketvirtį) tinka ir grupei, ir regionui.

AA patirtis aiškiai rodo, kad nėra gerai grupei kaupti dideles pinigų atsargas, o tik būtinoms kasdienėms reikmėms plius protingą rezervą; sumą nustato grupė pagal savo sąmoningumą. Grupėms kyla rūpesčių, kai itin didelės aukos – pinigais, dovanomis ar paslaugomis – priimamos iš vieno nario. Konferencijos aprobuotoje brošiūroje Self Support – Where Money and Spirituality Mix (Išsilaikome iš savo įnašų) yra patarimų, kaip galima paremti AA tarnybas. Be to, TB, o kartais regionų komitetai ir jūsų vietinė intergrupė priima individualius AA narių aukojimus – ne daugiau kaip 1160 Eur per metus. Palikimai ar kieno nors atminimui skirti aukojimai, ne daugiau kaip 1160 Eur, taip pat priimami, bet tik vienkartiniai ir tik iš AA narių. Kai kurie nariai švenčia AA jubiliejus, siųsdami dėkingumo dovaną į Visuotinės tarnybos biurą paslaugoms pasaulyje teikti, – dažniausiai tiek dolerių, kiek yra blaivių metų, kiekvieną sukaktį. Daugiau informacijos teiraukitės savo atstovo Tarnyboje arba kreipkitės į AA Tarnybos biurą Lietuvoje.

Pagal „Išsilaikome iš savo įnašų” ir „AA Tarnavimo Žinyną“.

AA nariai paaukoti gali šiais būdais:
VšĮ LAAT Patikėtinių taryba
Atsiskaitomoji sąskaita:
LT077300010000547010, AB „Swedbank“.

Norintiems skirti 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio dalį:
Paramos gavėjas: Viešoji įstaiga „LAAT Patikėtinių Taryba“,  Juridinio asmens kodas: 191616184.