1.00 

Leidimo metai: 2013

Leidėjas: VšĮ „LAAT Patikėtinių taryba“. Versta iš „Young People and AA“. (A.A.W.S. Inc. leidus)

Puslapių skaičius: 22

Anoniminių alkoholikų literatūros taip pat galite įsigyti AA Tarnybos biure, artimiausioje AA grupėje,  intergrupėje bei didžiuosiuose knygynuose.

Kategorija:

Aprašymas

Dažnai pradžioje mums atrodo, kad esame pernelyg jauni, kad jau būtume alkoholikai.

Pernelyg jauni?

Atėję į AA jauni, mes susiduriame su išbandymais. Dažnai pradžioje mums atrodo, kad esame pernelyg jauni, kad jau būtume alkoholikai. Kai kurie iš mūsų galėjo susilaikyti nuo alkoholio gana ilgą laiką, kiti negerdavo stipriųjų gėrimų, treti niekad nepasigerdavo tiek, kad nepastovėtų ant kojų ar visiškai prarastų atmintį. Mūsų, jaunų žmonių, kasdienybė – nuolat patiriamas spaudimas, įtempti santykiai su tėvais, o pasilinksminimai yra tapę gyvenimo būdu. Vos atėję į AA, dažnai pasijuntame svetimi. Tikėtina, kad esame jauniausi savo grupėje, o mūsų pasiryžimą gali silpninti tokie ar panašūs kai kurių prasčiau informuotų vyresniųjų narių žodžiai: „Aš daugiau išlaisčiau, nei tu išgėrei“.

Jauniems žmonėms, atėjusiems į AA, tai – sunki tikrovė. Kita vertus, jei čia liekame, suprantame, kad tiek jauni, tiek vyresni nariai čia gali rasti savo girtavimo problemų sprendimą. Būdami AA, išmokstame įveikti kasdieninę įtampą ir bendraamžių spaudimą, suprantame, kad gyvenimas be alkoholio yra geresnis bei linksmesnis. Taip pat matome, kad kuo ilgiau išliekame blaivūs, tuo artimesni tampa santykiai. Mums nėra svarbu, kokio jūs amžiaus, kiek, kur ar ką jūs geriate. Svarbu tik, kokį poveikį jums daro alkoholis. Ar turite problemą, ar ne – geriausiai įvertinti galite patys. Jūs tai žinote instinktyviai – ar jaučiate kaltę, vienatvę, gėdą, ar alkoholis jums trukdo gyventi (apsispręsti taip pat padės klausimai šios brošiūros pabaigoje).

Jei girtavimas jums kelia bėdų, jei norite nustoti, bet negalite to padaryti pats, pabandykite Anoniminius alkoholikus – bandykite 90 dienų: jei jūsų gyvenimas nepagerės, tai bent jau geriau suprasite savo galimybes.

Ateidami į AA, mes visi jautėmės keistai. Bet dabar žinome, kad AA išgelbėjo mūsų gyvenimus – ir tai geriausias kada nors mums nutikęs dalykas. Dabar mes taip pat žinome, kad čia yra daug mūsų amžiaus narių – iš tiesų, maždaug 10% AA narių yra jaunesni nei trisdešimties.