1.00 

Leidimo metai: 2019

Leidėjas: VšĮ „LAAT Patikėtinių taryba“. Versta iš „Understanding Anonimity“, publikuojama gavus specialų žurnalo „A.A. Grapevine“ leidimą

Puslapių skaičius: 12

Anoniminių alkoholikų literatūros taip pat galite įsigyti AA Tarnybos biure, artimiausioje AA grupėje,  intergrupėje bei didžiuosiuose knygynuose.

Kategorija:

Aprašymas

Anonimiškumas yra visų mūsų tradicijų dvasinis pamatas, nuolat primenantis, kad šios nuostatos svarbiau už asmenybes.

Koks yra Anoniminių Alkoholikų anonimiškumo tikslas? Kodėl jis dažnai minimas – kaip didžiausias, visuotinis Draugijos saugumas, užtikrinantis jos tolesnį gyvavimą ir augimą?

Jei pažvelgsime į AA draugijos istoriją, nuo jos atsiradimo 1935 metais iki dabar, taps aišku, kad anonimiškumas turi dvi skirtingas, tačiau vienodai svarbias funkcijas:

  • Asmeniniu lygiu anonimiškumas suteikia saugumą visiems nariams, kad jie nebūtų atpažinti kaip alkoholikai, šis saugumas ypač svarbus naujiems nariams.
  • Spaudos, radijo, televizijos ir kino lygmeniu anonimiškumas pabrėžia, kad visi Draugijos nariai yra lygūs, jis yra stabdys tiems, kurie galbūt kitkam naudoja savo priklausymą AA: pasiekti pripažinimo, įtakos ar dėl asmeninės naudos.

Žodis „anoniminiai“ mūsų pavadinime suteikia asmeniui tiek privatumo, kiek jis pats pageidauja, turint omenyje jo narystę AA.

Nuo pirmųjų gyvavimo dienų AA pažadėjo asmens anonimiškumą visiems, dalyvaujantiems jų susirinkimuose. Kadangi Draugijos įkūrėjai ir pirmieji nariai patys buvo sveikstantys alkoholikai, jie iš savo patirties žinojo, kad dauguma alkoholikų dėl savo gėrimo jaučia gėdą ir kaip jiems baugu atsiskleisti viešumoje. Socialinė alkoholizmo stigma buvo didžiulė, ir pirmieji AA nariai suprato, kad tvirta konfidencialumo garantija buvo būtina, norint patraukti ir padėti kitiems alkoholikams pasiekti blaivybę.

Laikas parodė, kad anonimiškumas yra didžiausia dovana, kurią AA siūlo kenčiančiam alkoholikui. Be to daugelis niekada nebūtų atėję į savo pirmąjį susirinkimą. Nors stigma šiek tiek sumažėjo, daugumai naujokų pripažinti savo alkoholizmą yra labai skausminga, tai įmanoma padaryti tik saugioje aplinkoje. Anonimiškumas yra esminis dalykas kuriant pasitikėjimo ir atvirumo atmosferą.